Lyrics to Vetem Ty
Vetem Ty Video:
Alban Skenderaj - Vetem ty Me mire te isha une nje shkemb dhe dallget te rrihnin ne koken qe sme dhemb Nese me mire do te ishte te isha un nje mal dielli me rreze te me griste kemishen e bardh Edhe me mir do te ishte te kisha un nje peme me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien me mire akoma do te ishte te kisha un nje kenge tinguj e nota te mblidhja ne çdo vend Por un e di, e dashur kam nje detyrim gjithmon me ty, ne lindje perendim jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme thjesht nje njeri per ty un do te jem Se ti je motiv i jetes time veç per ty do te jetoj ti me ben te fle pa mendime vetem ty un enderroj Sikur te isha nje cope qielli i ftoht ne zemren tende do vija un te lendroja edhe nje yll te isha me diellin drit ne sy driten time te gjithen do te ta falja ty Ty vetem ty Ty vetem ty Ty gjithmone ty Ty vetem ty Por une e di, tani cdo gje ka nje kuptim, eshte thjesht nje ndjenje, pa fund pa perendim, tani po mund te jem, dhe shkemb dhe mal dhe peme, gjithcka per ty, per ty une do te jem. Se ti je motiv i jetes time veç per ty do te jetoj ti me ben te fle pa mendime vetem ty un enderroj
Songwriters:
Publisher:
Powered by LyricFind