Lyrics to Kabare
Kabare Video:
Memory, turn your face to the moonlight
Let your memory lead you
Open up, entering
And if you find there the meaning of what happyness is
Then a new life will begin
Kujtimet krejt e vetme n'drite erdhe
fal buzeqeshjes t'kaluares
e mire isha atehere
e mbaj mend se e lumtur isha une njehere
leri kujtimet t'jetojne serish
Merr fund dita, e djegur per ty
vjen ere mengjesi te ftohte
the merrem quhem dhe nje nate iku
nje dite e re po lind
agime une pres djellin t'agoje
jete te re t'rezatoje
jo nuk do te dorezohem
dielli kur te vij dhe kjo nate kujtim do te rri
dite e re do te filloj

Rrezet e diellit
gjethen dhe n'vere
enderr i pershperisi
po si lule kur agimi iken
kujtimi ngadale zbehet
hejtme eshte shume lehte te me lesh pas
te vetme me kujtimet
diteve t'mija me dje
prekma shpirtin,
kuptoje lumturia se c'eshte
dite e re po sa fillon

hmmm
Songwriters:
Publisher:
Powered by LyricFind