Kenge Gurbeti Lyrics

Kenge Gurbeti lyrics

Duli

Rate this song:
1 2 3 4 5
No votes yet, be the first!
Kenge Gurbeti Video:
Lyrics to Kenge Gurbeti (Strofa 1)
Sa here kam ni fjale edhe muhabet
se guri i ran pesho ne ven t'vet
thojsha lumi ai qe asht ne mergim
kurre se m'ka shku menja se jam kam gabim
(Refreni)
Kush asht ne gyrbet
at uje kush e pine
t'ishe t'baj pa pare
zor meu kthye n'shpi
Mundin dhe tan fatin
i kam lan n'ven t'huj
tash jam kthy te shpija
po s'poj vyje kerkuj
(Strofa 2)
Ni muje ne vendlindje
vec sa ni sahat
koka shkrum mu knaq
mos mu ba rahat
Gyrbeti ish kan
per me banun seri
me ti prishun nervat
e met ba gjysem njeri
(Refreni)(2)
[ These are Kenge Gurbeti Lyrics on http://www.lyricsmania.com/ ]
Say you like Lyrics Mania!